Tohle je můj blog, z toho vyplývá, že tady jsem zákon já a jakmile mi sem někdo napíše nějakou pitmou reklamu, bez milosti ho zablokuju. Názory, že mám "hezů BloGíseQ" si můžete strčit za klobouk, stejně jako růžovou, Justina Biebera i Hannu Montanu.Takže nic takového, za prvé pro dobro mého blogu a za druhé pro dobro vašeho klobouku, za který byste si to museli strčit...

Bídníci (les Misérables)

4. dubna 2011 v 15:34 | Rebecca Ciel Lorian Michaelis |  Svět zbytečností
Možná nová srdcová záležitost, bacha na to, kdyby vás to štvalo, tak... Zachovám se jako potvora a řeknu vám, že mě na to přivedla Grellie.

Nyní k postavám:

Jean Valjean (později otec Madeleine a otec Fauchelevent)
Povedený obrázek z devianart.com... Jo, co jsem to.. Už vím.
Jean Valjean pochází z chudé rodiny, matku a otce sand ani nestihl pozdravit a tak ho vychovala starší sestra, která měla tu smůlu, že dětí měla na rozdávání ale peněz ne... A tak milý Jean rozbil výlohu pekařství a ukradl chleba, díky čemuž si vysloužil pět let na galejích (a díky pokusům o útěk si trest protáhl na 19 let).
Díky jednomu dobrému skutku se však ze zahořklého trestance stal vlivný a bohatý člověk, kterého mají všichni rádi a nakonec je zvolen starostou. Ale ani jako starosta však nemá klid... kvůli bezvýznamnému incidentu po něm stále jde policie a tak se musí skrývat pod falešnými jmény.

Inspektor (ve filmu komisař) Javert


Taky dost povedený obrázek... Hádejte odkud. Ne, on běžně nechodí s ránou na hlavě a s kudlou pod krkem, to je obrázek z jedné scény, však se k tomu dostanem.
Javertovi jsou ukradené ženy, Javertovi je ukradené vysedávání v hospodě... Javertovo srdce patří práci, a dává to dost slušně najevo. Jeho životním cílem je dostat vězně číslo 24 601 (Jean Valjean) zpátky na galeje, a snaží se o to jak může... Pdaří se mu to (opět v knize), jenže Valjean opět zdrhne a tím pádem má Javert co dělat. Křestní jméno zřejmě nevede.Není přímo zlý, ale je to fanatik, takže bacha na něj... Mohl by vás totiž poslat na galeje!
Nechci vypadat jako magor, ale měla jsem ho o dost radši než všechny ostatní postavy... Ale musím ho trošku politovat... Pod článkem najdete pár obrázků, posuďte sami.. Mimochodem, v knize není takový suchar jak ve filmu, některé jeho kecy mě zabily.Fantina

Fantina bývala šťastná, měla přítele, který ji ale jednoho dne opustil a nechal jí po sobě jen dítě, o které se však nemůže starat a tak ho dá na výchovu k Thénardierovým, což je taková... ale ne, k tomu se dostaneme. Thénardiorovi chcou po Fantině za hlídání hříšné částky, které Fantina nemůže splatit a do toho navíc přijde o práci, což jí rozhodně nepomůže. A tak prodá všechno co může - vlasy, dva přední zuby a nakonec i sebe - stane se z ní prostitutka. A aby toho nebylo álo, musí dostat zápal plic...
Fantina má dlouhé zlaté vlasy a má být neskutečně krásná...No, jak kde, tady tento obrázek se mi líbí.


Cosette
Povedená kresbička...

fantinina dcera, vychovávaná zlými a chamtivými Thénardierovými, ale naštěstí ji adoptuje Jean Valjean (kvůli Fantině, kterou si oblíbil) a přestěhuje se s ní do Paříže. Netuší, jak mu tohle děcko zkomplikuje život...


Marius Pontmercy
Student, později revolucionář. Bláznivě se zamiluje do Cosetty (a láska je oboustranná). Abyste tomu rozuměli, Cosetta zatím vyroste, nezamiluje se do děcka, není přece pedofil!!!Je synem plukovníka Pontmercyho, kterému zachránil život Thénardier (Thénardierovi ten skutek nesnesitelně stoupl do hlavy).
Eponine Thénardier


Eponine je vlastní dcera Thénardierových, původně rozmazlený parchant, jenže když se jí Thénardierovi odřeknou, jsou zbyatky rozmazlenosti tytam. Je zamilovaná do Maria a je neštěstná, že jí Marius lásku neopětuje...Děj:
Jeden dobrý skutek dokáže z člověka udělat někoho úplně jiného. A přesně toto se stalo Jeanu Valjeanovi, bývalému trestanci. Díky daru od dobrotivého biskupa získal všechno co mohl, jenom klid ne. Po opuštění dolů v Toulonu, kde devatenáct let dřel jako mezek pod číslem 24 601 vyrazí jednomu malému chlapečkovui měďák z ruky... a má po klidu. A ne jen že po něm jde policie. On po něm totiž jde fanatický inspektor Javert, který je pro Valjeanovo dopadení schopen nevím čeho. Proto se Valjean přejmenuje na Madeleina a tím pádem si můýeme říct, že to bylo v cajku. Ale nebylo, Javert ve vlivném a bohatém měšťanovi a později starostovi viděl bývalého trestance.
Setkáváme se také s dělnicí Fantinou, která se může "pyšnit" nemanželským dítětem a prázdnou peněženkou. A taky zápalem plic. A tak se stane, že se ze zoufalé ženy stane děv... prostitutka. Což jí rozhodně nijak nepomůže, protože ji napdane nějaký hejsek a když se mu brání, nakonec to dopadne tak že Javert zatkne ji, ne toho parchanta. Jenže se do toho vmíchá otec Madeleine (o kterém je všeobecně známo že je dobrý člověk) a nejen že je Fantina omilostněna, ale dokonce se dostane do nemocnice. Nen jí však pomoci a umírá, stihne však požádat Madeleina aby jí přivezl nemanželskou dceru Cosettku.
Madeleine má však úplně jiné starosti - byl zatčen muž, o kterém se domnívají, že je Jan Valjean... jenže to přece není pravda. A Madeleine, který není schopen nechat odsoudit nevinného člověka jede zachránit situaci a přizná se... To dost komplikuje situaci... ale nehodlám vám tu přece přepsat celou kinihu!
No zkrátka a dobře, i přes všchny komplikace,zahrnující například Fantininu smrt, Valjeanův útěk z galejí a tak podobně se konečně dostáváme ke Cosettce. Chudák holka nemá lehké dětsví, u Thénardierových si pohraje tak jednou za uherský rok a to navýc jen se zbytkem šavličcy, se kterou krájí petržel. Valjeanovi se pomocí peněz povede Cosettku získat, jenže Thénardierovi jsou rodinka ha*zlů a tím pádem jim není odchod jejich otrokyně jedno! Takže po Valjeanovi nejde jen Javert, ale už i Thénardier.
V Paříži ho srdce (a neustále otravujíc Javert) zavede do ženského kláštera, kde pod jménem Fauchelevent pracuje jako zahradník. Cosetta tedy vyrůstá v klášteře. Po odchodu se však setkává se studentem Mariem Pontmercym, který je do ní zblázněný, ačkoli má na něj políčeno Thénarierova vlastní dcera Eponina. Mezi Cosettou a Eponinou byl dost velký rozdíl, Cosetta byla něco jako módní ikona své čtvrtě, čistá, uhlazená, Eponina, dříve baculaté a rozmazlené děcko je teď špinavá a oblečená v hadrech. Proto se nemůžeme Mariovi divit, že ho srdce táhne ke Cosettě (akoli mu Eponina dst pomůže aby se ke Cosettě dostal). Já bych ten děj ráda popsala výstižně, jenže tam je zápletek strašně moc a i tak mi přjde tento "stručný článek" dost dlouhý... No zkrátka a dobře, Marius patří do skupinky revolucionářů, kterým už situace ve Francii lezla na nervy a tak se jednoho krásného červnového dne, při pohřbu lidem oblíbeného genrála Lamarqua rozhodnout udělat bordel. A vypuká revoluce. Cosetta sedí doma a brečí nebo nevím co. Valjean jde pomoct na barikády. Javert jde vyzvídat na barikády, jenže tam ho jeden malý harant jménem Gavroche odhalí a tak stráví Javert romantický večer přivázaný ke sloupu a čeká na smrt. Otec Fauchelevent (ehhm, Valjean) se rozhodne udělat dobrý skutek a výrazně pomůže revolucionářům. A ještě leší skutek(aspoň podle mě) bylo, že zachránil Javerta, i přesto, že mu Javert do očí řekl že když ho pustí, půjde po něm dál.
Marius je raněn a Valjean má záchvat dobrotivosti a tak se snaží Maria přes půl Paříže, navíc v kanálech donést až domů. Jenže koho nevidí ve stoce? Thénardiera, který si myslí, že je Marius mrtvý a že ho Valjean zabil... Ale vypadá to že mu to bylo jedno.. Bude ale hůř. Na konci stoky čeká... no hádejte kdo. Přece náš milovaný inspektor Javert, jehož osobnost se začíná podezřele rozdvojovat. Na jednu stranu je rád, že chytil Valjeana, ale tato stránka dost silně upadá. Vděčí přece Valjeanovi za život. Proto dovolí Valjeanovi odvést Maria domů a dokonce ho dporovodí i domů, aby se Valjean rozloučil. Když se ale Valjean podívá z okna, zjistí že je Javert pryč. Javert je definitivně pryč, napíše ještě pár poznámek na policejní stanici a pak své problémy vyřeší skokem do Seiny.
No, co dodat... Cosetta a Marius se vezmou a Valjean udělá chybu - řekne Marivi c je zač. Marius si myslí, že je Valjean skutečně zlý člověk, obviňuje ho, že okradl pana Madeleina o peníze,které teď daroval Cosettě a taky z vraždy inspektora Javerta. Ale pak se stane něco nepředpokládaného. Na dveře Mariova domu zaklpe záhadný pan Thénar, ze kterého se nevyklube nikdo jiný než náš drahý pan Thénardier. Marius si zachránce svého otce představoval všelijak jinak, ale to je detail. Dozví se, že Madeleine a Valjean jsou jedna a tatáž osoba a že Valjean není vrah, ale Thénardier Valjeana nařkne z únosu Cosetty. Marius se neudrží a pošle zachránce svého otce do háje. Ale aspoň má teď o Valjeanovi lepší mínění. Což teda Valjeanovi v ničem nepomůže, protože umírá.

Ehm, možná je můj stručný článek poněkud delší ale nevadí. Pokud jste dočetli až sem, malá odměna (je-li nědkdo z vás Javert tak je to spíše trest)... Z chudáka Javerta si všichni musí dělat srandu!!!Mladý a okouzlující Javert, tohle je ještě v cajku...Javert a Montparnasse (to je jedna z vedlejších postav, nezmínila jsem ji ale je tam). OMG!! Kdy autora někdo zažaluje?!


Hledala jsem podobně vtipné obrázky Valjeana a Cosetty a nevím koho ještě, ale tohle dělají jen z Javerta... Bože...Javert a James Norrington z Pirátů z Karibiku.. Fakt jim to spolu sekne


Trošku serióznější obrázek, ale kde má oko?! vypadá jak jednouký Willy Wonka...

Jdu to vydejchat. Javert, Sebík, Willy Wonka a nevím kdo všechno ještě s vámi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moi Keiniku Sangová Moi Keiniku Sangová | 4. dubna 2011 v 15:41 | Reagovat

To víš, Javert je taková vděčná oběť:D

2 Moi Keiniku Sangová Moi Keiniku Sangová | Web | 4. dubna 2011 v 16:18 | Reagovat

Post scriptum: Škoda, že jsou Javertovi ukradené ženy... ;-)

3 Komisař Javert Komisař Javert | 5. dubna 2011 v 9:00 | Reagovat

[1]: Jděte do háje, pane starosto :-D  :-D  :-D

4 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 9. února 2012 v 21:46 | Reagovat

Tak jsme asi divné dvě :D Já jsem si Javerta docela oblíbila, protože je ze všech postav nejvýjimečnější a i když je to vlastně záporák, nedá se říct, že by někdy udělal něco špatného, pevně stojí za svými zásadami a je až neobvykle čestný...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama